Gdzie i kiedy?
scena na wodzie przy Bulwarze Piastowskim
piątek, 15 września 2017, 17:30
Za ile?
darmowe
Muzyka grana na żywo wypełni w piątek i sobotę, 15 i 16 września, szczecińskie nabrzeża w centrum miasta. Na pływającej scenie przy Bulwarze Piastowskim zagrają m.in. Stary Szmugler i Sklep z Ptasimi Piórami.
Inicjatywa Centrum Żeglarskiego opiera się – po prostu – na chęci skorzystania z ostatnich dni lata. Idea jest prosta – umilenie czasu spacerowiczom i gościom spędzającym czas na bulwarach.

Scena na wodzie zlokalizowana przy Bulwarze Piastowskim, pomiędzy Mostem Długim a Trasą Zamkową, sprawdziła się już przy finale regat The Tall Ships Races i Dniach Odry. Tym razem muzykowanie odbędzie się bez specjalnej okazji. Wiele zależy od pogody, ale wszystko wskazuje na to, że nie pokrzyżuje ona koncertowych planów.

W piątek, 15 września, na scenie pojawią się aż trzy zespoły:

- 17.30 – 18.30 > KLEZMAFON
- 19.00 – 20.30 > STARY SZMUGLER
- 21.00 – 22.00 > SKLEP Z PTASIMI PIÓRAMI

W sobotę, 16 września, zagrają z kolei:

- 17.30 – 18.30 > EMERALD
- 19.00 – 20.15 > AFTER BLUES

The Klezmafon – zespół wykonujący muzykę „world music” z elementami improwizacji. Muzyczne inspiracje czerpie z szeroko pojętych brzmień orientu.

Stary Szmugler – powstał w 2002 roku. Założony przez członków grupy 'Kilwater' inspirował się muzyką z dawnych pokładów, a poszukiwanie nowych kierunków muzycznych pchnęło zespół w kierunku grania muzyki określanej jako 'folk-rock'.

Sklep z Ptasimi Piórami
– zagrał po raz pierwszy 8 marca 1978 roku w Szczecinie i do tej pory jest wizytówką kulturalną swojego miasta. Jego współtwórcą i liderem jest Ryszard Leoszewski – kompozytor, piosenkarz, pedagog, laureat Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin i jego Honorowy Ambasador. Każdy koncert zespołu, to niepowtarzalne spotkanie z radosną muzyką i mądrymi tekstami.

Emerald
– szczecińska grupa założona w 1991 roku, grająca muzykę z pogranicza folku, rocka i punk rocka. Ich styl wywodzi się z klimatów „barowych”, kojarzonych z takimi zespołami jak The Pogues czy The Mahones. Pierwsza albumy zespół zrealizował i wydał własnymi siłami, a następnie związał się ze szczecińską wytwórnią Jimmy Jazz Records.

After Blues – szczeciński duet, brzmiący co najmniej jak trio. Ponadprzeciętną wytrwałością pochwalić się mogą Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instr. perkusyjne, vocal). Muzycy wypracowali własny muzyczny wizerunek – wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce.