Gdzie i kiedy?
czwartek, 1 maja 2014, 18:00
Za ile?
wstęp wolny
Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy fotograficznej autorstwa Moniki Łaskarzewskiej oraz pokaz krótkometrażowego filmu dokumentalnego pt. "Ruch", autorstwa Jarka Marciniaka.

Monika Łaskarzewska, zajmująca się głównie fotografią reportażową i portretową. Ukończyła Liceum Plastyczne w Szczecinie, jest dyplomowanym animatorem kultury ze specjalizacji fotografii po szkole Artystycznej Top Art. Aktualnie pobiera nauki w Regionalnym Ośrodku Edukacji na kierunku fotografia w Poznaniu. Poza fotografią zajmuje się tańcem. Jest tancerką, instruktorką, wychowawcą. Pozostaje mocno związana z kulturą Street Dance, którą przedstawiła na swoich fotografiach. Wystawa zagości w Cafe Popularna na czas wszystkich dni wydarzenia „Szczecin Street Art Festival”.

Jarek Marciniak, były tancerz, fotograf amator, w ramach swojej pracy dyplomowej na Akademii Sztuki w Szczecinie, przygotował piętnastominutowy dokument. Przedstawia w nim sylwetkę jednego z polskich tancerzy streetdance, znacznie odbiegając od utartego kanonu filmów o tańcu, gdyż opowiada o życiu prawdziwych ludzi.

Wernisaż wystawy rozpocznie się 1 maja o godzinie 20:00 w Cafe Popularna. Film wystartuje około godziny 21:00. Pyszny deser, kawa i sztuka to dobre połączenie na majowy wieczór.

 

„Szczecin Street Art Festival” to wyjątkowe wydarzenie kulturalne obejmujące 3 dni intensywnych zmagań tanecznych, warsztatów, imprez klubowych oraz live actów, które umożliwiają wielotysięcznej publiczności zapoznanie się z rozmaitymi formami sztuki - alternatywnymi wobec tradycyjnej twórczości.

Jest to kontynuacja „Międzynarodowego Festiwalu Tańca StreetDanceKemp” organizowanego w naszym mieście od trzech lat.

Festiwal zwiększa swój zasięg zarówno lokalny - wstępując na kolejne miejsca i ulice Szczecina, jak i międzynarodowy - łącząc w swoim programie kultury wielu narodów świata. Stanie się imprezą, z którą identyfikują się nie tylko artyści i tradycyjni odbiorcy sztuki, ale przede wszystkim ludzie młodzi, dla których miasto jest naturalnym środowiskiem określającym ich styl bycia, upodobania i potrzeby.

Chcemy, by Szczecin stał się stolicą kultury, by muzyka i taniec dla szerszej grupy osób nie zamykały się w sferze radia i telewizji - uwierzcie nam, można zobaczyć i usłyszeć wiele więcej niż nam „serwują”!