Gdzie i kiedy?
we Wnętrzu Miasta na podwórku i w galerii sztuki Open Gallery przy ulicy Koński Kierat 17/1 w Szczecinie.
piątek, 29 czerwca 2012, 17:00
Za ile?
Szczecińskie podwórka to wielka tajemnica, którą miasto ukrywa za fasadami nowych lub odrestaurowanych kamienic. Na tych podwórkach czas płynie inaczej, ponieważ ma inną strukturę - mniej wygładzoną, bardziej chropowatą, przesyconą wonią wilgoci ciemnych piwnic. Zapraszamy do obejrzenia świata, który Jarosław Eysymont odnalazł w najbardziej skrywanych zakamarkach Szczecina. Wejdziemy do tego świata wraz z obrazami artysty oraz muzyką absolwentów i studentów Akademii Sztuki - najmłodszej szczecińskiej uczelni. Wychodzimy z założenia, że światy powinny się przenikać - nowe ze starymi, widzialne z niewidocznymi i te z reprezentacyjnych placów miejskich ze światami zapomnianych zakamarków. Życie w przemieszanych światach jest po prostu ciekawsze.

Monika Krupowicz z galerii sztuki Open Gallery

oraz

Sylwester Ostrowski Prezes Fundacji Akademia Sztuki wraz z artystami  zapraszają do obejrzenia wystawy malarstwa Jarosława Eysymonta   „Wnętrze Miasta” oraz wysłuchania koncertu z udziałem Jony Ardyn, Magdy Wilento i Michała Grobelnego oraz Orkiestry Jazzowej.

 

Czekamy 29 czerwca o godzinie 19.00

we Wnętrzu Miasta na podwórku i w galerii sztuki Open Gallery

przy ulicy Koński Kierat 17/1 w Szczecinie.

                                             

Jarosław Eysymont  - urodził się w 1956 roku w Szczecinie.  Studia w Akademii Sztuk Pięknych 
w Poznaniu ukończył w roku 1982 dyplomem w pracowni Jerzego Kałuckiego w dziedzinie malarstwa. Figuratywne malarstwo J. Eysymonta, mimo że zróżnicowane, zawsze jest niepokojące, nostalgiczne
i niepozbawione ironii. Jego obrazy zdobią wiele ścian prywatnych kolekcjonerów,  instytucji oraz galerii.  Od 1983 roku jest częstym gościem i uczestnikiem wielu wystaw zbiorowych w Polsce i za granicą (m.in. w Szwecji, Danii, Niemczech, USA i Australii). Wielokrotnie brał udział w Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie. Swoje prace zaprezentował również w ponad 20 indywidualnych wystawach i wernisażach. W tym roku  obchodzi jubileusz trzydziestolecia pracy twórczej.                                                                                                                                                                                                                                               

Koncert:

Jona Ardyn (vel Joanna Maksymowicz) – wokalistka i altowiolistka. Na swoim koncie ma współpracę z renomowanymi artystami scen polskich i światowych jak Adam Makowicz, Various Manx, Blue Cafe czy Diana Kraul. Ukończyła studia na Oklahoma City University w USA, gdzie za osiągnięcia artystyczne otrzymała honorowe obywatelstwo stanu. Dodatkowo obejmowała asystenturę w Conservatory of Music w Kansas City. W 2008 roku wraz z Isis Gee reprezentowała Polskę na Konkursie Eurowizji w Belgradzie. Piosenką hollywoodzkiego kompozytora-Tomera Birana „Anything goes” zakwalifikowała się   do   półfinału   konkursu   o   „Bursztynowego   Słowika”   w   Sopot Festival 2009. Rok 2011 zagrała główną rolą w musicalu „Red Star Over China”, wystawianym na terenie Chin. Obecnie Jona współpracuje m in. z funkowym zespołem Musicofeela oraz MashMish. Efektami  współpracy będą płyty, które ukażą się w roku 2013.

Magda Wilento – wokalistka. Absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie. Na co dzień związana ze Stowarzyszeniem Orkiestra Jazzowa.   Umiejętności   wokalne   kształciła   między   innymi   w berlińskiej szkole Academy Noisy School oraz na warsztatach jazzowych prowadzonych przez takich artystów jak: Newman Taylor   Baker,   Grażyna   Łobaszewska   czy   Cornelia   Moore. Zagrała   główną   rolę   w   musicalu   Rent   wystawianym   przez Operę na Zamku w Szczecinie oraz wzięła w udział w nagraniu    albumu Columbus Jazz Coffee u boku takich jazzmanów jak:  John   Betsch,   Francesco   Angiuli,   Piotr   Wojtasik   czy   Joanna Gajda. W 2011 wraz z zespołem Sylwestra Ostrowskiego miała okazję wystąpić w Chinach na Międzynarodowym Festiwalu Kultury i Turystyki w Kantonie. Na co dzień współpracuje z Szymonem Orłowskim próbując nadawać standardom muzyki jazzowej i estradowej nowego, oryginalnego brzmienia.

Michał Grobelny – wokalista. Uczeń Wydziału Jazzu ZSM w Szczecnie, gdzie swoje umiejętności wokalne rozwija ponadto klasie Jolanty Szczepaniak. Mimo młodego wieku, ma za sobą wiele koncertów i startów w międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach piosenki, których zdobył liczne nagrody. Między innymi jest półfinalistą 3 edycji programu Mam Talent. Nie można nie wspomnieć o wygraniu dwóch odcinków „Szansy na Sukces”, w 2010 r. z udziałem Mietka Szcześniaka i drugiego w listopadzie 2011 r. w programie poświęconym pamięci Andrzeja Zauchy. Najświeższym, wielkim osiągnięciem Michała jest nagroda Grad Prix na 6 Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów  „Niemen   non   stop”   w   Słupsku.   W niedalekiej przyszłości zamierza wydać swoją debiutancką płytę.

 

Koncert Akademii Jazzu dofinansowany w ramach środków Woj. Zachodniopomorskiego.