Gdzie i kiedy?
Lulu Club
Partyzantów 2
niedziela, 28 sierpnia 2016, 18:00
Za ile?
10 zł
W niedzielę, 28 sierpnia, o godz. 19:00 w Lulu Club odbędzie się pierwszy spektakl z cyklu "TEATR W LULU". Wystąpi Teatr Nowego, który wystawi spektakl "Panakeia".
Zaplanowaliśmy wrażenia artystyczne na najwyższym poziomie, czego efektem jest spotkanie z wielokrotnie nagradzaną "Panakeią" w wykonaniu Teatr Nowego, czyli wschodzących gwiazd aktorskiego rzemiosła: Ewą Chmielewską i Dominikiem Smarujem.

WSTĘP: 10zł (bilety do kupienia bezpośrednio przed wydarzeniem)

OPIS SPEKTAKLU: „Otwierasz oczy i co widzisz? Telewizor. Kolorowe reklamy, przyjemne dźwięki i treści sprawiają, że czujesz się bezpiecznie. Nie wyglądaj za okno, tam zobaczysz świat o krok od zagłady. Świat końca historii i wielkich narracji. Poddający w wątpliwość wszelkie systemy wartości. Świat rozkładu.”

Impulsem do powstania spektaklu były aktualne konflikty polityczne oraz obraz współczesnego człowieka, na którego silny wpływ wywarła kultura masowa. Spektakl zrealizowany w formie przeplatającej tragedię z komedią, pozwala nam śmiać się przez łzy. Przedstawia groteskową hiperbolę rzeczywistości. Inspirowany językiem Gombrowicza, wrażliwością Białoszewskiego i absurdem Masłowskiej.

Występują: Ewa Chmielewska i Dominik Smaruj;
Scenariusz: Ewa Chmielewska na bazie tekstów własnych i Dominika Smaruja;
Reżyseria: Ewa Chmielewska.

Teatr NOWEGO, dawniej Teatr Na Chwilę, jest autorskim teatrem niezależnym, który funkcjonuje w Szczecinie pod egidą Stowarzyszenia Sztuka Kultury. Tworzy go wspomniany powyżej młody duet aktorski, Ewa Chmielewska i Dominik Smaruj. Spektakle realizowane są w nowoczesnej formie, którą cechuje zabawa konwencjami i eklektyzm form. Ważnym elementem działań teatru jest reinterpretacja, a nawet próba dekonstrukcji elementów, takich jak przestrzeń, oświetlenie, scenografia, rekwizyty, rola publiczności, a także łączenie teatru z innymi dziedzinami sztuki. Tematyka realizacji teatralnych dotyczy aktualnych zagadnień. Fenomen Teatru NOWEGO polega na maksymalnym wykorzystaniu potencjału tkwiącego w aktorze, członkowie grupy sami realizują spektakle: od tworzenia tekstów, do wystawiania ich na scenie. Dzięki temu przekraczają granice, które narzuca przynależność do określonej instytucji. Zarazem współpracują z organami państwowymi, dzięki czemu grają w przestrzeniach przystosowanych do profesjonalnego wystawiania dramatów. Aktorzy zdobyli 21 Nagród Głównych, w tym 17 pierwszych miejsc, 3 drugie i 1 trzecie, przyznanych przez liczne grona jurorskie, w których składy wchodzili znani twórcy i krytycy polskiego teatru, tacy jak Jan Peszek, Leszek Mądzik, Wojciech Wysocki, Tomasz Man, Janusz Opryński, Lech Raczak. Zostali dodatkowo nagrodzeni 22 wyróżnieniami, w tym: Nagrodami Publiczności, Nagrodą Aktorską dla Ewy Chmielewskiej i Dominika Smaruja oraz wyróżnieniem w konkursie organizowanym przez TVP Kultura.