Gdzie i kiedy?
Teatr Lalek Pleciuga
plac Teatralny 1
niedziela, 7 września 2014, 10:00
Za ile?
wstęp wolny na zajęcia na pl. Teatralnym, na przedstawienia bilety są do kupienia w kasach
W niedzielę, 7 września, Pleciuga zaprasza dzieci do siebie z okazji rozpoczęcia nowego sezonu teatralnego. W programie: zabawy na pl. Teatralnym, warsztaty i przedstawienia.

PROGRAM:

zabawy na placu Teatralnym
(udział we wszystkich działaniach na placu Teatralnym jest bezpłatny):

12.00 – 16.00 warsztaty plastyczne – tworzenie lalek

12.00 – 14.00 roztańczona PLECIUGA – pokazy grup uczestniczących w zajęciach tanecznych oraz zabawy ruchowo-taneczne dla chętnych

14.00 – 16.00 gry i zabawy podwórkowe

przedstawienia: 

11.00 „Zuzu i Lulu” (bilety do kupienia w kasie teatru)

12.00 „Zuzu i Lulu” (bilety do kupienia w kasie teatru)

16.00 „Raz dwa trzy – kryjesz ty! Eins, zwei, drei – du musst sein!” (bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie teatru od 1 września)

Informacje o przedstawieniach:

„Zuzu i Lulu”
Zuzu i Lulu, dwie lalki, robią dziewczynce psikusa, uciekają i trafiają do innej przestrzeni. Tam ożywają – przeżywają różne przygody, odkrywają świat rytmu, dźwięku, próbują utożsamiać poznawane dźwięki z instrumentami, które odnajdują. Posługują się dalej prostymi sylabami, słowami, aż wreszcie na oczach widza, tworzą z tych sylab i dźwięków proste, łatwe do zapamiętania piosenki.

Pomysł spektaklu zrodził się kilka lat temu, podczas prywatnych rodzinnych spotkań „Zuzu i Lulu”. W znacznej mierze opiera się na obserwacji naszych dzieci, na naszych własnych spostrzeżeniach i doświadczeniach nas jako rodziców. Przedstawienie poprowadzone przez mamy z udziałem naszych dzieci – pociech, które nas do tego pomysłu zainspirowały oraz ich „ulubionych pluszaków – zwierzaków”.
[Kasia i Edyta, autorki przedstawienia]

„Raz dwa trzy – kryjesz ty! Eins, zwei, drei – du musst sein!”
Przedstawienie zrealizowane przez dzieci i młodzież uczestniczące w projekcie LATO W TEATRZE 2014

(…) Spektakl ów – przygotowany raptem w dwa tygodnie – to przykład udanej roboty teatralnej z młodzieżą, (…) to amatorskie, błahe na pozór i wakacyjne przedsięwzięcie okazało się mądrym i ładnym przyczynkiem do naszych dorosłych, niekończących się debat o Szczecinie. „Raz, dwa, trzy – kryjesz ty; Eins, zwei, drei – du must sein” to zbiór lekkich, splecionych ze sobą – na ogół pozbawionych tekstu – scenek i etiud, dla których tłem są pokazywane na tylnej projekcji obrazki ze Stettina i Szczecina: miejsca rekreacji, podwórka, kamienice. Widać różnice, które zaszły w wyglądzie miasta, a na które wpłynął czas i ludzie. Ale to właśnie ludzie – dzieci, ich mamy i ojcowie – sprawiają, że miasto trwa, pozostając sobą.
[z recenzji Artura D. Liskowackiego „Dzieci czytają Szczecin”, w: „Kurier Szczeciński” 25.07.2014]

foto: Robert Stachnik "Raz, dwa, trzy..." / materiał prasowy