Gdzie i kiedy?
OK Super przy Jana z Kolna 7
sobota, 18 lipca 2015, 15:00
Za ile?
wstęp wolny
OK Super zaprasza na pierwszą wystawę Naprawdę nieśmiesznych rysunków. Zaprezentowane zostaną oryginały komiksów, a na szybach pawilonu powstaną nowe, tym razem naprawdę nieśmieszne rysunki. Całość zwieńczy koncert projektu muzycznego Mikołaja Tkacza.

"Ich surrealistyczne komiksy znała garstka ludzi, przede wszystkim czytelnicy niezależnego magazynu komiksowego "Maszin". Do czasu, aż założyli na Facebooku stronę pt. "Naprawdę nieśmieszne rysunki", którą od czerwca polubiło ponad 20 tysięcy ludzi. I liczba ta bardzo szybko rośnie. Teraz Tkacz i Rzecznik muszą borykać się z komentarzami fanów, takimi jak: "Ten rysunek jest śmieszny, a miały być nieśmieszne. Czuję się oszukany""
[Bartek Przybyszewski, Gazeta Wyborcza]

Plan:
g. 17.00 rysowanie na żywo na szybach pawilonu

g. 19.00 wernisaż

g. 20.00 koncert

MIKOŁAJ TKACZ (ur. 1991 r. w Poznaniu)
W 2013 roku obronił dyplom licencjata w specjalności multimedia na Akademii Sztuki w Szczecinie. Członek komiksowej grupy Maszin, twórca muzyki eksperymentalnej. W 2013 roku opublikował autorski komiks "Przygody Nikogo" i wraz z Agnieszką Piksą album komiksowy "Nieznany geniusz". Na przestrzeni ostatnich lat uczestniczył w kilku wystawach zbiorowych, a w marcu 2013 roku pokazał zbiór ponad 40 krótkich komiksów na swojej pierwszej wystawie indywidualnej pt. "Komiksy na kalkach" w Galerii U we Wrocławiu. Na ostatniej edycji festiwalu sztuki wideo Punkty Widzenia w Łodzi otrzymał drugą nagrodę oraz wyróżnienie od Galerii Wymiana Józefa Robakowskiego za wideo pt. "Rysunki, które zrobiłem w manii", a parę miesięcy później za tę samą pracę zdobył trzecią nagrodę na I Festiwalu Sztuki Wideo Greenage w Gorzowie Wielkopolskim. Obecnie Mikołaj Tkacz dużo koncertuje, rysuje komiks abstrakcyjny „Wojenka” i pracuje nad pracą dyplomową na temat nudy.

MICHAŁ RZECZNIK
Kulturoznawca, scenarzysta i rysownik, twórca warsztatów komiksowych. Autor albumów: „Generator 1000”, „ S/N”, „Warszawa”; współautor: „Przygód Powstania Warszawskiego”, „Wielkiego Atlasu Ciot Polskich” i najwyższego muralu w Warszawie; scenarzysta „Maczużnika”, "88/89" i "Rejsu". Publikował m.in. w „Gazecie Wyboroczej”, „The Guardian” i „Le Monde”. Członek grupy Maszin.