Gdzie i kiedy?
czwartek, 24 marca 2016, 18:00
Za ile?
30 i 20 zł
24 marca Zamek Książąt Pomorskich zaprasza na koncert pasyjny w wykonaniu zespołu Pomerania Singers pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch i Aleksego Kornicza na fortepianie.
Program koncertu pasyjnego oparty jest na tekstach związanych z tematyką pokuty, nawrócenia oraz drogą krzyżową. Koncert jest połączeniem formy słownej i muzycznej. Zawiera różnorodne utwory chóralne a cappella przeplatane pieśniami solistycznymi z towarzyszeniem fortepianu.

W repertuarze znajdą się zarówno znane dzieła literatury chóralnej, motety wielkopostne, jak i pieśni liturgiczne w nastrojowych opracowaniach, m.in.:
Crucifixus - A. Lotti
In Monte Oliveti - J. Naujalis
Crucifigatur - G. Deakbardos
Eli, eli - G. Deakbardos
Ojcze nasz - St. Moniuszko
Nasz Pasterz odszedł - hymn brewiarzowy - opr. K. Burandt
Stała Matka Boleściwa - opr. A. Bujnowski
Dobranoc Ci, Głowo święta - opr. St. Maklakiewicz
Popule meus - M.Sawa

Pieśni solo to m.in.:
Matki człowieczej lament - E.Pałłasz
Cykl pieśni - H.M. Górecki
Dzwony - S. Niewiadomski
arie i duety ze "Stabat Mater" - G. B. Pergolesi, A. Vivaldi

Koncert odbędzie się w sali ks. Bogusława X (wejście B).

Pomerania Singers to trzynastoosobowy zespół wokalny, który powstał we wrześniu 2015 roku z inicjatywy dyrygenta i kierownika artystycznego Sylwii Fabiańczyk-Makuch. Grupę tworzą doświadczeni soliści wywodzący się z różnych środowisk muzycznych Szczecina. Pomerania Singers wykonuje zarówno utwory a cappella, należące do kanonu chóralistyki, jak też dzieła literatury wokalno-instrumentalnej. W repertuarze zespołu znajdują się utwory kompozytorów muzyki dawnej, klasycznej, współczesnej, folkowej, a także rozrywkowej. Dyrygent w swoich projektach wykonawczych proponuje autorskie programy, w których prezentuje się cała grupa, naprzemiennie z solowymi popisami poszczególnych śpiewaków przy akompaniamencie fortepianu. Artystycznym celem Sylwii Fabiańczyk-Makuch i Pomerania Singers jest wykreowanie naturalnego, pięknego brzmienia ludzkiego głosu oraz ukazanie bogactwa światowej literatury chóralnej.

foto: materiały prasowe