Japan Fest 4

Gdzie?
Szczecin, Pałac Młodzieży, Secesja Cafe, 14-15 października 2011 r.
Kiedy?
Piątek, 14.10.2011
O której godzinie?
15:00
Do kiedy?
Sobota, 15.10.2011
Do której godziny?
20:00
Za ile?
wstęp wolny
Opis wydarzenia
Podczas czwartej edycji będzie można uczestniczyć w warsztatach shiatsu, origami, kaligrafi shodo, ikebana, gry planszowej go oraz mahjong, furoshiki, a także wziąć udział w otwartych treningach sztuk walki: karate, aikido, ju jitsu, iaido i tai chi. Oprócz warsztatów część wykładowo-prezentacyjna: pokazy japońskich i chińskich sztuk walki, ceremonia parzenia herbaty oraz spotkania z podróżnikami, antropologami i znawcami kultur azjatyckich.

PROGRAM FESTIWALU

14 października 2011 (piątek)

Pałac Młodzieży, al. Piastów 7

17.00-19.00  sala 102, 1 piętro - warsztaty: origami – japońska sztuka składania papieru (prowadzenie: Przemysław Wawer, Stowarzyszenie ENSO)

17.00-19.00  sala 103, 1 piętro - warsztaty: furoshiki – zajęcia z praktycznego składania chusty (prowadzenie: Anna Cichocka, Fundacja Bona Via)

20.00-21.00  sala gimnastyczna, parter - otwarty trening wschodnich sztuk walki: karate tradycyjne (prowadzenie: Włodzimierz Kwieciński 7dan, Polski Związek Karate

Tradycyjnego)

20.00-21.00  sala multimedialna, 1 piętro - prelekcja: Anna Hiruta „Moja przygoda z Japonią”

15 października 2011 (sobota)

Pałac Młodzieży, al. Piastów 7

11.00-19.00  korytarz - turniej: „Legend of Five Rings” (prowadzenie: Szczeciński Klub Miłośników Fantastyki „Kwant”)

11.00-12.00  sala. 103, 1 piętro - warsztaty: shiatsu – japońska sztuka uzdrawiania dotykiem (prowadzenie: Agnieszka Prądzyńska, Pracowania Shiatsu)

12.00-14.00  sala. 103, 1 piętro - warsztaty: ikebana – japońska sztuka układania kwiatów (prowadzenie: Katarzyna Tkaczuk-Inagaki)

13.00-15.30  sala. 102, 1 piętro - warsztaty: shodō – japońska sztuka kaligrafii (prowadzenie: Maho Ikushima)

11.00-16.00  korytarz - warsztaty: go – chińska gra strategiczna (prowadzenie: Szczeciński Klub Go – Porfirion)

11.00-16.00  korytarz - warsztaty: mahjong – chińska gra towarzyska (prowadzenie: mahjong.info.pl)

11.00-16.00  korytarz - warsztaty: shōgi – japońska odmiana szachów (prowadzenie: Adrian Wołoszyn, shogi.pl)

16.30-17.30  sala 103, 1 piętro - warsztaty: wstęp do medytacji zen (prowadzenie: Jerzy Jagucki, Szkoła Jogi Jurka i Ałły Jaguckich)

sala gimnastyczna, parter - otwarte treningi wschodnich sztuk walki:

13.00-14.00  iaido (prowadzenie: Gerard Koniecki 1dan, Klub Chi Ryu Iaido „Kissaki”)

14.00-15.00  ju jutsu (prowadzenie: Shihan Przemysław Burzyński, Szczeciński Klub Hakko Den Shin Ryu Ju Jutsu „Kokoro”)

15.00-16.00  tai chi (prowadzenie: Agnieszka Markiewicz, Patrycja Justyńska, Akademia Wushu Nan Bei Shen Long Szczecin)

16.00-17.00  aikido (prowadzenie: Maciej Strzechowski 5dan, Szczecińska Akademia Aikido)

17.00-18.00  karate koryū (prowadzenie: Marek Ramus 5dan, Autonomiczny Klub Karate „Zanshin”)

18.00-19.00  aikido aikikai (prowadzenie: Piotr Sołtysiński 4dan, Aikido Sołtysiński)

aula, 2 piętro - pokazy wschodnich sztuk walki:

13.00-13.10  karate koryū (Autonomiczna Szkoła Karate „Zanshin”)

13.10-13.20  tai chi/shao lin kung fu (Akademia Wushu Nan Bei Shen Long Szczecin)

13.20-13.30  karate kyokushin/jujutsu (Szczeciński Klub Sportowy „Husaria”)

13.30-13.40  aikido (Szczecińska Akademia Aikido)

15.00-15.10  iaido (Klub Chi Ryu Iaido „Kissaki”)

15.10-15.20  jujutsu (Szczeciński Klub Hakko Den Shin Ryu Ju Jutsu „Kokoro”)

15.20-15.30  aikido aikikai (Aikido Sołtysiński)

13.45-14.00  aula, 2 piętro - pokaz: chanoyu – japońska ceremonia parzenia herbaty (Arkadiusz Sadkowski, Stowarzyszenie ENSO)

15.30-16.00  podwórze - pokaz: kyūdō – japońskie łucznictwo ceremonialne (Szczeciński Klub Hakko Den Shin Ryu Ju Jutsu „Kokoro”)

aula, 2 piętro - prelekcje:

14.00-15.00  Włodzimierz Kwieciński „Sztuki walki w relacjach polsko-japońskich”

16.00-17.00  Rafał Tomański „Obcy w Japonii”

17.00-19.00  spotkanie z ekipą wyprawy „Long Walk Plus Expedition” wraz z pokazem filmu „Długi marsz 70 lat później”

Secesja Cafe, al. Papieża Jana Pawła II 19/3

20.30-21.00  pokaz: chanoyu – japońska ceremonia parzenia herbaty (Arkadiusz Sadkowski, Stowarzyszenie ENSO)

21.00-22.00  prelekcja: dr Veronika Belyaeva  „Szamanizm buriacki  tradycja i współczesność”

 

 

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję