Gdzie i kiedy?
Łąka Kany przy Piwnicy Kany
środa, 5 sierpnia 2015, 19:00
Za ile?
wstęp wolny
Plenerowe kino na Łące Kany będzie działało w co drugą środę lipca, sierpnia i września.

Jak zapowiadają organizatorzy, będzie można zobaczyć dobre filmy dokumentalne. - Produkcje ze Studia Munka oraz przyjazna i kameralna atmosfera przestrzeni Łąki zadowolą wszystkich, którzy lubią łączyć kulturę i relaks – zapewniają.

Pierwszy seans na Łące już 8 lipca. Zostaną wyświetlone „Księżniczka i mur”, „Gwizdek”, "Krajobraz nizinny z kołyską" oraz „Zabawki Cesarza”.

Wstęp na filmową Łąkę Kany też jest bezpłatny. Filmy startują o g. 21:00.

Repertuar:

8 lipca - 21:00
"Księżniczka i mur" (2012)
"Gwizdek" (2012)
"Zabawki Cesarza" (2011)
"Krajobraz nizinny z kołyską" (2010)

22 lipca - 21:00

"Odwiedziny" (2013)
"Życie stylem dowolnym" (2013)
"21 dni" (2014)

5 sierpnia - 21:00
"Siłaczka" (2014)
"Punkt wyjścia" (2014)
"Miejsce" (2015)

19 sierpnia - 21:00
"Ze wsi Grunwald" (2014)
"Ostatni numer" (2015)
"Prawie milioner" (2008)

2 września - 21:00
(tytuły wkrótce)

16 września - 21:00
(tytuły wkrótce)

30 września - 21:00
(tytuły wkrótce)

Wszystkie projekcje odbywają się w środy. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy. Filmy posiadają angielskie napisy.

Studio Munka powołane w 2008 roku działa w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich i jest producentem debiutów filmowych – krótkich i długich metraży. Młodzi twórcy, którzy chcą zrealizować swój pierwszy film mogą liczyć w Studiu Munka na wsparcie i opiekę nad projektem – od developmentu, przez produkcję w profesjonalnych warunkach, aż po szeroko rozumianą promocję gotowego filmu. Studio Munka prowadzi jeden program dla fabularnych projektów pełnometrażowych - "Debiut Pełnometrażowy" oraz trzy programy dla krótkich metraży: „30 Minut”, „Pierwszy Dokument” i „Młoda Animacja”, poświęconych odpowiednio fabułom, dokumentom i animacjom. Pierwszym pełnometrażowym filmem Studia był "Lęk wysokości" Bartosza Konopki, kolejnym "Dzień kobiet" Marii Sadowskiej. Obecnie trwają prace postprodukcyjne pełnometrażowego debiutu Dariusza Glazera "Mur".

"W Studiu Munka dbamy przede wszystkim o to, żeby młodzi twórcy mogli rozwijać swój talent w sprzyjających warunkach. Działamy w przekonaniu, że w najważniejszym dla reżysera debiutanckim filmie, istotna jest twórcza atmosfera i stworzenie zindywidualizowanych warunków rozwoju. W Studiu Munka każdy projekt ma swojego Opiekuna Artystycznego, który gwarantuje indywidualne wsparcie merytoryczne na wszystkich etapach pracy nad filmem. O rozwój projektów dbają też Rady Artystyczne Programów. Staramy się nawiązać do najlepszych tradycji zespołów filmowych – nasi młodzi reżyserzy wnikliwie omawiają scenariusze własne i swoich kolegów na cotygodniowych spotkaniach. Zapoznajemy młodych twórców z systemem pracy profesjonalnych produkcji filmowych, a jednocześnie zapewniamy im czas na optymalny rozwój ich talentu tak, by osiągnąć najlepszy możliwy efekt końcowy."
[Dariusz Gajewski, Dyrektor Programowy Studia Munka]