Szczecin jest jedynym z większych miast w Polsce, gdzie nie było do tej pory dostępu do wysokiej jakości warsztatów rozwoju osobistego – twierdzi Agnieszka Maja Wawrzyniak, która postanowiła uzupełnić tę lukę, tworząc Pracownię Dom Kobiet. Ofertę warsztatową swojej firmy pani Agnieszka kieruje przede wszystkim do pań (bez względu na wiek, zainteresowania, upodobania), ale zapewnia, że dla mężczyzn nie będzie wzbronionego wstępu na warsztaty i spotkania. Na razie firma nie ma stałej siedziby, a zajęcia będą odbywały się w dwóch lub trzech miejscach w mieście.

Idea Domu Kobiet

Chodzi o stworzenie miejsca, gdzie będziemy – my, czyli kobiety – spotykać się, uczyć od siebie nawzajem na różnych płaszczyznach: od typowego rozwoju osobistego, poprzez rozwój duchowy, rozwój merytoryczny, po typowe szkolenia biznesowe. Słowem, główną misją Pracowni Dom Kobiet jest stworzenie przestrzeni do rozwoju – opowiada o swojej inicjatywie Agnieszka Maja Wawrzyniak. Pomysł czekał na realizację od kilku lat. Pani Agnieszka w tym czasie sama brała udział w licznych warsztatach rozwojowych w całej Polsce, obserwowała zainteresowanie różnymi inicjatywami związanymi z rozwojem, np. Progressteronem organizowanym przez Dojrzewalnię Róż, robiła ankiety, a przede wszystkim rozmawiała z kobietami. Moi znajomi często zwracali mi uwagę, że przydałyby się w Szczecinie warsztaty rozwoju, które odbywałyby się regularnie. Wrocław, Poznań, Warszawa, Kraków, czy choćby Zielona Góra dysponują superwykształconymi trenerami, którzy prowadzą takie warsztaty, na które można sobie pójść raz w miesiącu w rozsądnej cenie – mówi. Postanowiła więc zapraszać do Szczecina trenerów z całego kraju, niektóre zajęcia – ponieważ sama jest doświadczoną już trenerką z powołania – poprowadzi osobiście. Dla szczecińskich kobiet Dom wniesie zagospodarowanie pewnej niszy.Chcę, aby poza kinem, teatrem czy spacerem po cudownych zakątkach Szczecina można było twórczo spędzić czas – dodaje pomysłodawczyni Pracowni.

Nie tylko warsztaty, dialog damsko-męski

Poza różnorodnymi warsztatami Domu Kobiet (np. malowania intuicyjnego lub bajkoterapii), panie będą mogły uczestniczyć na firmowanych przez miesięcznik Zwierciadło spotkaniach z cyklu Babskie Gadanie, które będą odbywały w herbaciarni Fanaberia na Deptaku Bogusława. Na nich między innymi tematy związane z psychologią oraz spotkania z ciekawymi osobami. Kolejną ciekawą inicjatywą będą Jarmarki Kobiece, podczas których uczestniczki będą mogły na zasadzie barteru wymieniać się babskimi gadżetami, ubraniami, dodatkami. Agnieszka Wawrzyniak zapowiada, że pomysłów na ciekawe spotkania, szkolenia oraz eventy ma o wiele więcej, ale na razie są szczegółowo dopracowywane. W ofercie firmy z czasem mają się znaleźć się także szkolenia z zakresu edukacji finansowej i prawnej, organizacja niekonwencjonalnych wieczorów panieńskich czy międzypokoleniowych spotkań. Znajomi mężczyźni pytali mnie, dlaczego takiej pracowni nie ma również dla mężczyzn. Teraz wiem, że docelowo Dom Kobiet będzie też przestrzenią do dialogu między kobietami a mężczyznami, partnerskiego dialogu – obiecuje inicjatorka.

Zajrzyj na stronę Domu Kobiet

Informacje o wszystkich wydarzeniach będą pojawiały się z co najmniej dwumiesięcznym wyprzedzeniem na stronie internetowej Pracowni Dom Kobiet. Pierwsze szkolenia odbędą się już na przełomie lipca i sierpnia. Jak mówi Agnieszka Wawrzyniak, ma to być rozgrzewka do intensywnej serii wydarzeń na początku następnego roku akademickiego. Na razie nie podaje konkretnych cen szkoleń, ale obiecuje, że będą rozsądne nawet na niezamożną kieszeń. Dla studentek dodatkowo przewidziane są zniżki na warsztaty.