Z większą liczbą wystawców i bardziej „targowymi” godzinami otwarcia. Podzamcze.org ma w planach kolejne edycje Targu Rybnego.

Targ Rybny, który w ostatni weekend września odbył się w Szczecinie w ramach imprezy „Powitanie Jesieni na Podzamczu z Targiem Rybnym”, cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Niektórzy po rybne zakupy przychodzili kilka godzin przed planowanym startem sprzedaży. Na Rynku Siennym stanęło kilka stoisk, które oferowały m.in. śledzie, wędzonego węgorza, karpie, szczupaki, jak również krewetki, suma czy doradę. Tylko podczas pierwszego dnia sprzedano ponad tonę ryb i przetworów.

Poza targiem podczas dwudniowego witania jesieni na Podzamczu można było posłuchać młodych szczecińskich zespołów, bezpłatnie zwiedzić Muzeum Historii Szczecina oraz  skorzystać ze specjalnej oferty gastronomicznej zlokalizowanych na Podzamczu restauracji, m.in. spróbować zupy rybnej i pajdy chleba z paprykarzem. Na dzieci czekały różnego rodzaju gry, zabawy i animacje. Ponadto w niedzielny wieczór na wielkim ekranie został wyświetlony oryginalny film reklamujący Szczecin z 1938 roku.

Jest szansa, że Targ Rybny będzie się odbywał w naszym mieście częściej. Jego organizatorzy – Podzamcze.org – już o tym myślą i zapowiadają, że postarają się, by kolejny taki targ spełniał oczekiwania wszystkich uczestników. - Dzięki ewaluacji w trakcie i po wydarzeniu udało nam się zdiagnozować mankamenty oraz niedociągnięcia, których następnym razem unikniemy. Zadbamy więc o większą ilość wystawców, zwłaszcza tych, którzy oferują świeżą, polską rybę. Dostosujemy także godzinowo targ do powszechnie przyjętych za "targowe". - zaznaczają.

Targ Rybny w liczbach:

Pierwszy dzień to ponad 1 tona sprzedanych ryb i przetworów.

8 artystów z 4 młodych zespołów zaprezentowało się podczas sobotniego koncertu laureatów przeglądu Młoda Nuta.

Około 750 kilogramów sprzętu nagłaśniającego i oświetleniowego zostało wykorzystanych na scenie, która po raz pierwszy zagościła na Rynku Siennym.

Uczestnikom wydarzenia udostępniono ponad 200 miejsc siedzących na Rynku Siennym (na co dzień nie ma tam żadnego).

Ponad 500 osób zwiedziło (bezpłatnie) Muzeum Historii Szczecina (Oddział Muzeum Narodowego w Szczecinie) w niedzielę w ciągu 6 godzin otwarcia instytucji.

8 m na 6 m to wymiary ekranu użyczonego przez Akademię Sztuki w Szczecnie, służącego do niedzielnej projekcji wieńczącej całe wydarzenie.

76 – tyle lat temu został nakręcony film udostępniony przez Muzeum Narodowe w Szczecnie.

Płachtę o długości 10 metrów zamalowały farbami dzieci w ramach zabaw i animacji.