Powróci trzecia wieża, we wnętrzu budynku znajdziemy oryginalne zielone lamperie i około stuletnie kafle – wszystko to, by zachować charakter obiektu. Po wakacjach swoją działalność ma rozpocząć „obora” ze Starej Rzeźni.

Na Starą Rzeźnię składa się ok. 25 budynków, które powstały na przełomie XIX i XX w. Decyzja o wybudowaniu kompleksu zapadła po wciąż rosnącym zapotrzebowaniu na przetwory mięsne. Rzeźnia powstała w bezpośrednim sąsiedztwie z nabrzeżem, które później otrzymało nazwę starówka. Było to idealnie miejsce – z jednej strony blisko miasta, z drugiej w dogodnej odległości. Budynki starej rzeźni na szczęście nie ucierpiały szczególnie w czasie I i II wojny światowej. Ale od lat niewykorzystywane niszczeją.

Nadzieję na inną rzeczywistość dla obiektów Starej Rzeźni dała firma CSL, która w lutym 2012 roku wykupiła oborę. We wrześniu 2014 właśnie w oborze mamy odnaleźć m.in. restaurację, pub kapitański, salon literacki, galeria i biuro firmy CSL. Jak zapewnia Laura Hołowacz, dyrektorka CSL, firma dąży do tego, by zachować historyczny charakter tego miejsca. Po renowacji odnajdziemy oryginalne kafle czy lampy.

Jak wygląda obora kilka miesięcy przed zakończeniem prac? Postanowiliśmy sprawdzić z naszą kamerą.