Zniszczone łańcuchy, siodełka, przerzutki i hamulce. W piątek ruszył Szczeciński Rower Miejski, w poniedziałek sprawdzamy listę awarii.

W sumie do niedzieli włącznie Bike_S został wypożyczony 5207 razy, najczęściej korzystaliśmy z roweru w sobotę (1717 razy). Niestety już w pierwszych dniach, niektóre z rowerów zostały uszkodzone. Najczęściej dochodziło do awarii siodełek (7) łańcuchów (7) i przerzutek (7). Część usterek to wady techniczne.
Czy luźne albo wręcz odpięte siodełka to efekt wandalizmu czy jakieś wady technicznej – jeszcze nie mam informacji. Łańcuchy i przerzutki to na pewno kwestie techniczne, czyli po naszej stronie, a dokładniej - po stronie wykonawcy. - mówi Wojciech Jachim, rzecznik prasowy Bike_S.

Według rzecznika uszkodzone siodełka to także najprawdopodobniej usterka techniczna, czyli źle dokręcone śruby. Czy jednak wszystkie uszkodzenia to wynik wad technicznych? Złudna nadzieja – niektóre z rowerów już zostały oznaczone przez „ulicznych artystów”, mieszkańcy także byli świadkami „znęcania” się nad stacją rowerową (młodzieniec w nią kopał). Na każdy akt wandalizmu warto reagować, pamiętając, że Szczeciński Rower Miejski został zrealizowany z budżetu obywatelskiego. Już wkrótce zarządca Roweru Miejskiego wprowadzi także dodatkowy numer telefonu do zgłaszania awarii. Dzięki niemu o uszkodzeniu poinformujemy za pomocą SMS-a.

Bike_S to bezobsługowa wypożyczalnia rowerów, która składa się z 32 stacji i ponad 330 rowerów. Stacje są rozmieszczone co kilkaset metrów w śródmieściu Szczecina, co umożliwia łatwe dotarcie w wybrany rejon w dowolnym czasie. Bike_S jest nowoczesnym i ekologicznym uzupełnieniem transportu miejskiego. Działa 24 godziny na dobę wiosną, latem i jesienią.

Oficjalna strona projektu.

Cennik:

Opłata inicjalna 20 zł.

0 – 20 minut ……… …..0 zł

21- 60 minut……………1 zł

Druga godzina………...3 zł

Trzecia godzina………..5 zł

Czwarta i następne…..7zł

 

Zobacz także:

Miejskie rower ruszył. Wypożyczamy więcej niż w Europie?