Za nimi ponad 3,5 tys. godzin szkoleń, warsztatów i spotkań. Szczeciński oddział Fundacji Szansa dla Niewidomych podsumował pierwszy rok trwania projektu „Nowocześnie zrehabilitowani niewidomi 'widzą' i wiedzą więcej! Sieć Tyflopunktów drogą do samodzielności inwalidów wzroku, niezależnie od miejsca zamieszkania”.

28 niewidomych i niedowidzących z terenu województwa zachodniopomorskiego przez cały rok brało udział w trwających ponad 3500 godzin szkoleniach, warsztatach i spotkaniach.

Projekt, którego realizacja przewidziana jest na lata 2014-2017 zakłada podniesienie samodzielności osób z niepełnosprawnością wzrokową poprzez nowoczesną rehabilitację. Dzięki szeregowi zajęć beneficjenci ubiegłorocznej edycji pogłębiali wiedzę i umiejętności w zakresie 16 modułów.

Największym powodzeniem cieszyły się szkolenia z tyfloinformatyki, nowoczesnych technologii i nauki języków obcych. W ramach poszczególnych zajęć uczestnicy mogli skorzystać chociażby z wyjść do kina (na filmy z audiodeskrypcją), na kręgle, czy do szczecińskich muzeów.

Nasi beneficjenci nie tylko poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności w zakresie radzenia sobie ze swoją niepełnosprawnością, ale również dzięki integracji zrozumieli, że nie są sami, że mogą liczyć na pomoc innych - tłumaczy Eliza Rychlicka- Kolera ze szczecińskiego oddziału fundacji.

Do końca marca trwa nabór na kolejną edycję projektu. Ilość miejsc jest ograniczona.

W tym roku planujemy, obok sprawdzonych już działań, nowe szkolenia i warsztaty. Uczestnicy w ramach projektu będą mogli m. in. skorzystać z siłowni i ścianki wspinaczkowej, czy zamienić się w profesjonalnego barmana i kucharza - mówi Bartosz Ignatowicz, pracownik fundacji.

Szczegółowe informacje można uzyskać w szczecińskim oddziale Fundacji przy ul. Powstańców Wlkp. 33 pokój 12, lub pod numerem telefonu 91434 46 20, 606 275 100

Projekt jest współfinansowany ze środków PFRON.