Setki projekcji, warsztaty, spotkania z twórcami,wieczory kulinarne - to tylko niektóre z punktów programu TRANSATLANTYK FESTIVAL POZNAŃ. Twórcą i dyrektorem tego wydarzenia jest laureat Oscara - Jan A.P. Kaczmarek,a wśród gości tegorocznej edycji (zaplanowanej na 8-14 sierpnia) będą m.in.Allan Starski i Grażyna Szapołowska.
Poznański festiwal posiada już ustaloną pozycję wśród najważniejszych  wydarzeń kulturalnych roku ,a duże  zainteresowanie widzów potwierdza jego renomę. Już wkrótce na stronie internetowej Multikina 51 będzie można nabyć bilety w cenie 12 zł na filmy wyświetlane w ramach takich  sekcji jak: Transatlantyk Panorama, Transatlantyk Konfrontacje, Oscary 2014 i inne. Wśród najciekawszych propozycji w programie pokazów jest m.in.  ostatni film z udziałem zmarłego tragicznie Phillipa Seymoura Hoffmana zatytułowany "Bardzo poszukiwany człowiek",palestyński obraz "Omar" oraz najnowsze dzieło Lecha Majewskiego "Psie Pole", które właśnie podczas poznańskiego festiwalu będzie pokazane premierowo.   
 
Po  raz kolejny  zaprezentuje w swej ofercie także obfitą porcję "Kina Kulinarnego". Podczas cyklu filmowego pod tym szyldem oprócz seansów w poznańskim Multikinie 51 widzowie będą mieli okazję wziąć udział w inspirowanych obrazami filmowymi oraz w kolacjach w resturacyjnej strefie.
 
Bardzo silna w tym roku będzie sekcja  Sundance na Transatlantyku. Wielu z tych filmów, które doniej wybrano, nie będzie można zobaczyć nigdzie indziej! Organiozatorzy przygotowali pokazy takich tytułów jak “Połów na dziko” (reż. Cutter Hodierne; Nagroda za Najlepszą Reżyserię w kategorii Amerykańskich Filmów Fabularnych 2014), “Watchers of the Sky” (reż. Edet Belzberg; Nagroda Specjalna Jury za Użycie Animacji) , “20 tysięcy dni na Ziemi” (reż. Iain Forsyth, Jane Pollard) - dokument,którego bohaterem jest Nick Cave !
 
Poza tym ważnym elementem harmonogramu jest Transatlantyk Instant Composition Contest czyli konkurs polegający na symultanicznej kompozycji i improwizacji synchronicznej do obrazu, na fortepianie. Młodzi artyści, którzy zgłosząsię do niego, będą oglądali krótki materiał filmowy na ekranie,a następnie na scenie, publicznie  postarają się  stworzyć ilustrację  dźwiękową w postaci kompozycji. Filmy po raz pierwszy poznają oczywiście dopiero podczas przesłuchań w Teatrze Polskim. Główna nagroda to 30 000 zł.